Havuz Kimyasalları

Sıvı klor

Yosun önleyici İlac

Havuz suyu yardımcı kimyasalı

Parlatıcı

Havuz kimyasalları olarak ihtiyacınız olan her türlü ürünü bu kategorimizin altında kolaylıkla bulabilirsiniz. Bir çok amaçla kullanılan havuzların bakımı özenle yürütülmelidir. Hayatın pek çok alanında sıklıkla rastladığımız havuzlar iyi temizlenmez ve bakımları yapılmazsa, sağlık sorunlarına neden olacak sonuçlar ortaya çıkarabilir. Toplu kullanım alanlarından olan havuzlarda, bulaşıcı hastalıkların önüne geçebilmek adına aksatmadan bakım yapılıp hijyen sağlanmalıdır.
 
Havuz kimyasalları zamanla havuzunuzun içerisinde kirlenerek sağlığınızı tehdit edecek olumsuz etkileri yok etmek ve önlemek adına geliştirilmiş, havuz ilaçlarından oluşur. İnsan sağlığı için önemlidir ve sık kullanılan havuz sularında zamanla mikroplar ve yosunlaşma meydana gelmesi ile olumsuz etki ortaya çıkabilir. Bunun için su arıtma ve yüzey temizliği şarttır. Havuz temizliği ve bakımında hijyeni sağlamak için, bir takım özel kimyasallara ihtiyaç duyulur. Havuz kimyasalları bu kapsamda yüzey temizliği, su arıtma gibi işlemlerde etkili çözüm sağlayarak bakteri, mantar, virüslere karşı etkin çözüm sağlar.
 
Ortak kullanım alanlarından olan havuzların temizliğinde itinalı çalışmalar yapılmalı ve güçlü havuz kimyasalları kullanılmalıdır. Bu ürünlere baktığımızda çok amaçlı olarak üretildiklerini görmekteyiz. Havuz kimyasalları yosun önleyicisinden, dezenfekte edici klor, pH değerinin düşürülmesi ve daha bir çok alanda etkili olarak üretilirler. Havuz kimyasalları kullanım miktarları yapılan analizler sonucunda belirlenir ve gerekli miktar kullanılır.
 
Diğer yandan  havuz suyunu dengede tutmak ve su tahlilleri sonucuna bağlı olarak bazı kimyasal ilaveler gerekebilir. Bu kimyasallar havuz suyu içerisinde oluşacak mikroplara karşı önlem olup, aynı zamanda suyun berraklığı için de gerek duyulmaktadır. Havuzda yapılan ölçümler sonrasında hangi kimyasaldan ne kadar kullanılacağı belirlenir. Dezenfektan olarak kullanılan havuz kimyasalları hijyeni sağlarken, alkalinite, kalsiyum sertliği ve stabilizatörler ile havuzun kimyasal dengesi düzenlenir. Kullanılan kimyasallar profesyonel olarak yapılmalıdır. Yosun tutacak kadar kirlenen havuzlar organizma yaratmaya elverişli olduğundan, temizliği zamanında yapılıp yosun engelleyici bileşenler kullanılmalıdır. İster havuzların sık kullanıldığı yaz aylarında, isterseniz kullanılmayan kış aylarında havuzunuzun her zaman temiz hijyenik ve kulanışlı halde olması için; havuz kimyasalları arasında dilediğiniz ürünü alarak gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.